Květen 2018

Servác

13. května 2018 v 11:28 | misschien
Je to jiné. Bolí to od začátku. Štěstí je někde v tom. Doufám. Nevím. Snad tam je. Bude to zase stejné? Krátké a bolavé? Proč by to mělo být jiné? Protože naděje. Stále ji neumím potlačit. Záblesky, před kterými se nedá schovat. Koťátka, která nelze zabít. Bolí to. Snažíš se držet dál. Bolí to. Sedíte vedle sebe. Bolí to. Jij. Ti jsou nejhorší. Bolí a nechtějí se uzdravit. Fráze nefungují. Výmluv si nevšímá. Dává prostor. Namlouvat si spoustu fantastických věcí. Být pro někoho na chvíli jij.
Je to hloupost. Pár hodin života. Žádné drama. Skončilo to. Diváci teď jen vytleskávají účinkující na scénu. Dají kytku. Symbol. Vzpomínka, která také bolí. Kytka. Chtěla bych někdy dostat nějakou bez trnů. Umím ještě brát kytky jako něco krásného nebo už budou všechny páchnout minulostí.
Krátká fráze. Legrační. Prostor pro změnu tématu. Když to začíná být nebezpečné. Osobní nebo oranžové. Vytkne mi to. A má pravdu. Přestanu s tím. Autocenzura selhává. Občas. Některé věci se nedají říct. Na potkání. Půjdou říct? Někdy? Nahlas? Proč o nich mluvit? Nic to nezmění. Stejně se budou vracet. Je jedno, že artefakty vyhazuju. Připomíná se to pocitem. Vrací se to s temnem. Dny, kdy cvičení pomáhá jen na hodinu. Hodina v gymu. Kliky, skoky. Zvládneš o tolik víc, než dřív. A pořád jsi zakrslík. A pořád, když se začnete protahovat, se v hrudi objeví prázdno. Na chvíli tě pustilo. Musela ses soustředit. Od sebe, k sobě, nahoru, dolů, ruce pravý úhel, lopatky k sobě. Nedostatek instrukcí, absence fyzické bolesti, vstupní brána šeda.
Čekat na signál. Nevědět, zda ho chceš obdržet. Bolí obě verze.
Nebyl cítit Životem. Táhnul z něj život. Není celý. Proč dávat dohromady rozbité lidi? Jeho rozbilo okolí. Já se rozbila sama. Porouchané věci nespravíš.
Má pravdu. Proč. Pátek ráno a úterý večer. Hovor v neděli nedává smysl. O čem mluvit. Jedu za ní na pět dní. Aby nebyla sama. Volat si v neděli nedává smysl, když budeme spolu.
Přítel, kamarád, známý. Škatulky, které mi nedávají smysl. Nepoužívat. Modré oči. Modré bez přídavného jména. Bezpečí. (Ale co je to bezpečí?)