Kdo nic nezkusí, neselže

20. ledna 2017 v 22:45 | misschien
Teoreticky jsem už dlouho neměla tak dobré výchozí podmínky. Prakticky se bojím, že selžu. Nevím, jak bych se lízala z dalšího selhání. Ale mám nějaké svaly. Aspoň to předpokládám. A taky dost tuku. To vím. Ale mám svaly. 4,5 měsíce plavání třikrát týdně muselo i vegetariánovi nějaké svaly pustit. Takže když se teď dám na něco náročnějšího, aerobičtějšího, dynamičtějšího, tak bych to nemusela odnést bolestí všeho. Navíc budu kompenzovat plaváním, což také pomůže. Anebo jsem definitivně mimo soutěž? Jak moc tělo a kosti změní sedm let hladu a přecpávání? Nebo je moje tělo ten milý držák a potvora, co mě i přes veškerou snahu dovleče ke zkouškám?
Selhání. Teoreticky jsem nikdy neselhala. Má školní kariéra plní předepsané body jeden za druhým. Prakticky selhávám neustále. Jak to dopadne, když se to nepovede? Mávnu nad tím rukou? "Půjdu dál." Nebo to zase něco odstartuje. Další šílenství? Zvládnut bolest? Bolet to bude. Dokud to budou svaly, bude to ok. Klouby by byly horší. V Nizozemsku a měsíc po návratu z něj jsem byla jako stařena. Kolena z něčeho v háji. Teď si libuji, když si dokážu dřepnout.
Ale chci to už dlouho. A má to perfektní načasování. Do zahájení bruslařské sezóny je ještě daleko, ale když zvládnu teď pět týdnů toho, tak bych mohla být schopná i začít běhat.
Běh. Vždy z něj bolela kyčel. Vždy třikrát, když jsem to zkusila. Jednou jsem vydržela dlouho. Ale potom přišla volba - buď víc jíst, nebo přestat. Některé volby jsou snadné. To už bylo dávno. A stejně nejsem o nic dál.
Budu muset jíst jinak? Teoreticky bych měla. Bílkoviny. Nádhera. Ty v mandarinkách nejsou. A mandarinky a jiné citrusy (kvalita mandarinek se zhoršuje), jsou důvod, proč se držím od sladkého dál. Ořechy také nejsou nejlevnější. Nemohu si dovolit se vyřadit z provozu. Ale asi to chce zkusit. Zkusit a nemyslet na následky. Doufat ve výsledky. Prostě to udělat. Nějak to dopadne. Šance je 50:50.
Věřit sama sobě je těžké. Takže to zkusit bagatelizovat. 30 minut denně ti nic neudělá. Jen to zkus. Je to jako s Duolingem. A vidíš, jaký jsi udělala pokrok.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.