Člověk

14. ledna 2017 v 20:13 | misschien
Kontakt s lidmi bolí. Založil si ruce a vyprávěl o otci. Vždy vypráví o otci a nikdy o matce. Vyprávěl. Mluvil. O dvou kouscích ze života. Bylo to příjemné. A bolelo to. Společné prázdniny s otcem. Nádech. Výdech.
Probudit se a ležet. Neodcházet. Čekat. Jde to. Když se člověk připraví. Aplikace na opakování slovíček v telefonu. Uplácím svědomí. Někdo živý vedle mne.
Už jsem byla připravená. A milejší. Když mě v noci vzbudil a chtěl znovu. Konečně došlo na rány. Kontakt s lidmi bolí.
"Já jsem ti to neříkal?" Překvapená. Ne obsahem sdělení, ale tím, že si myslel, že mi něco řekl. Mluvíme málo. A proč taky. Co je důležité, není ke sdílení. Mé snažení se bez toho může jevit jako banální.
Sestřička možná skončí se školou. Nevadilo by mi to. Otázkou je, zda budu zpívat, pokud nálada doma nebude optimální.
Vždy se ptají pozdě. Po roce si pan otec všiml. Zvláštní. Jako bych v létě nebyla čtyři týdny doma. Nemá cenu rozrývat pro ně zbytečně minulost. Když ani jim se do toho nechtělo. Nešikovnost jako lež, kterou chtějí.
Budit spícího dvakrát za noc vyžaduje strategii. Pozitivně naladit. Otázkou. Proč o citech? Ještě příliš v polospánku, aby mi to myslelo na nezávadnou odpověď. Naštěstí se i mručení dá vykládat různě. Kontakt s lidmi vzbuzuje otázky.
Mám spoustu fotek cizí země. Mám spoustu prázdných fotek. Bez lidí. Být s lidmi nebo ne? Neumím to, nechci to, toužím po tom, dokážu to? Nenechat je jít pod oranžovou slupku. Pod pomerančovou kůži. Proč druhé děsit svými pseudobývalámiproblémy? Protože bez nich jsem povrchní a banální.
Pod vlivem zkouškového. Načíst pár postupů, aby se citíla míň neschopná. Nedočetla ani první. Slušné holky takové věci nečtou. Jenom je dělají.
Bolí svaly na nohou. Jako dělat dřepy. A lýtko. Ztuhlé z křeče. Ve chvíli, kdy už nevadila. Krk. Tentokrát si špinil ruce. A trochu obličej. Ta poslední se mu povedla. Kontakt s lidmi bolí.
Videa ledních medvědů. A štěňat. Ve tři v noci. Kontakt s lidmi ukazuje nová zákoutí absurdity.

Kontakt s lidmi. Kontakt s člověkem. Člověk by chtěl víc. Zatvrdit se. Je těžké. Těžší nebo snazší? Vrátit se k papírům. K textům. Ke slovům. Lidé nejsou důležití.
 


Komentáře

1 stuprum | Web | 15. ledna 2017 v 0:00 | Reagovat

Proč neplaveš se mnou, Miss? :(

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.