Proč to neudělat horší

9. října 2016 v 19:57 | misschien
Nechtělo se mi. Jela jsem tak, abych nemohla přijít včas. Obvykle, když si mám vybrat mezi chvílí čekání a přijít o minutku později, tak raději čekám. Tentokrát ne. Kupodivu jsem tam byla první. Z každého muže v kabátě malé zatřepotání strachu. Že už je tady a jde do tuhého. Kontrola času. Pět minut po a zpráva, že už vyšel. Komplikace. Ideální pojistka v podobě: nečekám na žádného chlapa déle než deset minut, byla nahlodána. Dal vědět, že přijde později. Merde. Takže čekat. Dívat se na zelenou na semaforu směrem kolej, spánek a klid. A stát a čekat. Určitě přijde. Bohužel.
Měl rukavice. To bylo dobře. Měli jsme společného něco víc než pár známostí na jednu noc. Držel mě za ruku. Povídal, poslouchala jsem a snažila se tam nebýt. Bez potřeby být milá. Třeba se mnou vyrazí dveře. Ale jaké dveře? A kde? Sama, do jeho bytu. Je to co o něm vím důvěryhodné? Ani za mák. Vyptat si adresu? Komu ji poslat? Znepokojovat sestřičku? Kvůli ničemu? Špatnému pocitu? Vždyť ho znám už dlouho. Teď vím, komu jsem mohla napsat. Kdyby bylo nějaké příště, udělala bych to.
Zkontrolovat číslo popisné. Jméno na zvonku. Štítek na schránce. Člověk se statusem. Někde bydlí. A já mám většinu majetku v krabicích a jistý pokoj v nedohlednu. Stárnu.
Předsíň. Čistá. Velké úložné prostory. Jeden pokoj. Spací patro, mini kuchyňská linka. Police s učebnicemi jazyků.
Konverzace o ničem. Věděla jsem, že to nemůže vyjít. Sejít se, najíst, rozloučit a odejít.
A tak držet. Se i pusu. Neptat se. "Děláš to kvůli mně nebo kvůli sobě? Protože jestli je to pro mě, tak s tím můžeš přestat." Zakrýt si ústa rukou a dívat se jinam. Nesmát se snažení druhého. Zvlášť když je v téhle disciplíně lepší než já. Jenom pláče na špatném hrobě.
Potom se to zvrtlo. Fyzická bezmoc, pásek omotaný kolem krku. Relaxace. Bezbrannost. Zrychlený tep. Napětí. Kdy padne další rána. Jaká bude. A hlava byla potichu. Euforie z nedostatku vzduchu.
Tělocvik, který nebyl důležitý. Já své dostala. Po čase byl spokojen i on. Win win situatie. A klid. Zvláštní. Nechtěl hned přídavek.
Modrá koupelna. Teplá voda. Ručník. Rajčata, ze kterých vykrajuje dužinu. Hovory o ni-a-čem. S větším zájmem. Přijde mi jiný než jsem si ho vybarvila. Míň jako idiot. I když pořád titánek toužící porazit svět. Ovšem titánek, který se na to chystá. Podivné.
Pozdní dárek k narozeninám. Hraje radost zdatně. Nebo nehraje. Netuším.
Jít nebo zůstat. K řešení není prostor. Usínat kůži na kůži. Objímat a být v objetí. Potom ten pocit. Že si to nesmím moc připouštět, jinak budou problémy.
Slunce za závěsy. Chci jít. Tiše se vytratit a nečelit ránu. Loučení nám nikdy nešlo. Vytratit se z vrzající postele ve vzduchu, když leží u žebříku a rukou mě blokuje. Když nevím, jestli projdu ven bez klíčů. Čekám. Budí se. Rozhoduji se, půjdu. Nechci ráno, otázky, nejistoty, pocity trapnosti. Příště se vytratit nejlépe za tmy. Nestihnu to.
Spokojen si zase lehne. Šlo to rychle. Dvě šťastné chvilky za dva dny. Nebo za jednu noc. Ale k čemu mě vlastně potřebuje. Teplo lidského těla. Vědomí, že na blízku je žena? Netuším. Oblékám se v koupelně, beru si věci. Říct něco na rozloučenou. Co, jak a proč? Raději vypadnout a držet si v sobě ten podivný pocit soukromého štěstí.
Zapsat si adresu. Koupit ve Starbucks horkou čokoládu. Projít Hradem a u semaforu vidět pošlapané konfety. Malá červená srdíčka. Na lásku si nehrajem. Proč já? Co z toho bude? Uložit k ledu. Nechat se překvapit. Nemyslet na to. Mohlo by to bolet.Třeba to byl konec. Takový, aby bolel a byl mi líto.
 


Komentáře

1 bludickka | 18. října 2016 v 10:39 | Reagovat

Mojmír je ve hře? Posílání adres jsem přístupná. Jen bych musela vědět, kdy a jak je třeba reagovat.

2 misschien | Web | 20. října 2016 v 22:37 | Reagovat

Netuším. Zatím se neozval. Nechávám to být.
Děkuji za ochotu, kdyby bylo potřeba (což asi dlouho nebude), tak se ozvu a popíšu co a jak.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.