Květen 2016

Hřát se do spálení v paprscích slunce

9. května 2016 v 21:27 | misschien
Jsem ochotná uznat, že mám občas pokřivené vnímání. Ale zaboha si nedovedu představit jinou interpretaci následujícího.

N: vidí poprvé jizvu Nepokusila ses podřezat si žíly?
M: Ne.
N: Měla by sis to masírovat, aby nebyla vystouplá.

N: A jak vidíš budoucnost?
M: Po magistru najít práci, asi v Česku, kdyby to ale šlo, tak odejít.
N: A co doktorandské studium?
M: Ne. Nemám na to. Budu ráda, když udělám magistra. Nic v tom nevidím, je to teorie.
N: Mohla bys to udělat. Budu tě mít ráda i bez toho, ale ta možnost tam je. Určitě bys to zvládla. Není to tak těžké. Jde o tu odbornou práci a nějakou přednáškovou činnost. Zkoušek je tam málo.
M: Tu práci si neumím představit. Teoretická vědecká činnost není pro mě.
N: Ještě máš minimálně rok. Uvidíš, že to bude lepší.

Některá ne jsou slyšitelná a okamžitě akceptovaná. Jiná, hlasitá a vyslovená se neberou v potaz. Křestní není důležité. Příjmení nehraje roli. Jenom ta písmenka před a za jménem jsou důležitá. Osobnost, cíle, štěstí, jizvy, sport, nic se nepočítá. A nikdy to neskončí. Udělat jedno nestačí. Bc. Mgr. PhD. Co by přišlo, kdybych souhlasila? Profesura? Neviděla. Neslyší.
A ano, pro druhou stranu jsem skončila, když jsem přestala být štěnětem. Jako oba psi. Z celodenní přítomnosti, hry, zábavy a výcviku v občasné procházky a krmicí funkci.

*:Máš spálené ruce a obličej. Asi by nebylo nejlepší jet zítra k tomu moři. Zůstaň doma, já si zajdu někam do muzea." Hvězdičkou se v lingvistice značí příklad jevu, který se nestane.
Nejlepší chvíle byla, když jsem stála po kotníky v ledové vodě a slunce se schovalo za mraky. Potom přestala kůže na pažích na chvíli bolet. Pláž v dlouhém rukávu.