Leden 2016

S čistou hlavou

17. ledna 2016 v 10:35 | misschien
Musím přiznat, že moje novoroční předsevzetí zatím nedopadají. Na druhou stranu je kůže stále v celku a obsah žaludku podstupuje, ač někdy zrychlený, stále jednosměrný proces. Takže se asi držím.

Smeken

2. ledna 2016 v 16:40 | misschien
V noci napadl první sníh. Spolu s ním očividně padaly i láhve sektu, skleničky a hořící svíčky. Ale zatímco svíčky pád přežily, většina lahví se rozbila. Asi ti nahoře, co na ně nevěřím, chtěli zahnat špatné svědomí z toho, co minulý rok napáchali a rozhodli se poskytnout Pražanům chléb a hry.
Poslední dobou mám tendenci bilancovat. Možná proto, že to konečně za to stojí. Že se věci v mém životě dějí. Nevím, jestli jsem bilancovala loni. Nejsem si jistá. Články z doby před a po. Mám nejasnou vzpomínku. Jak jsem tu seděla před rokem a chystala si diář. Lepila si barevná znamení. Se sevřeným žaludkem zjišťovala termíny státnic. Udělala jsem to i včera. Bez těch nálepek. Bez významných dat. Jenom termíny zkoušek. Nový rok, staří známí. Dokola, dokola, dokola.
Pokud bych měla doplnit chybějící bilanci za rok před předchozím, měla bych se držet těchto bodů:
složená zkouška z angličtiny, brusle do úmoru, jogurt každý den v létě, tři týdny na kole v Nizozemí, druhý tělesný muž (a možná první nevěra), první rozchod, první napsaná odborná práce v nizozemštině, boty na podpatku, kabát a sukně.
A loni? První nezvyklé použití jazykové učebny, spousta přečtených nizozemských knih a textů, 6+1 a vše co k tomu patří, složené státnice, sestřiččina svatba, veřejná pozvání na kávu v 35°C, únava, hrůza, zima, první hraní s nožem, první skalpel, první rány, první tělesné prožitky nového druhu, uvědomění si vlastní hodnoty v očích plátců, první oranžové peníze, první požití projímadla, první upečené cupcakes, výhoda bláznů, Vánoce bez svátečního pocitu.
Zoufalství z pokusů o změnu, které nevyšly, vede k předsevzetím. Většinu už jsem splnila. I když jsem se probudila ve čtyři a myšlenka na ranní procházku o šesté mi přišla šílená. Nedala jsem se ani o hodinu později, když jsem stále bděla. A potom jsem před šestou vypnula přebytečný budík.

"Ať je sakra lepší, než ten předchozí."