Omezování potřeb

10. června 2015 v 16:23 | misschien
"začni něco psát jinak akorát znehodnocuješ svůj talent"
Píšu neustále. V podstatě od státnic. Zpráva filosofovi, deníkový zápis, email Jasmin, email paní Botman, komentář Bludičce, druhý komentář Bludičce, email pro filosofa, další článek. Ještě musím vytvořit jeden školní email a domluvit předání přístroje pro pana otce.
Ráno plán: agentura a nákupy, po návštěvě agentury změněno na odpolední. Mám práci. I na léto. Hoera, hoera! Úterní dopolední přednáška na téma, zda jsme Západ nebo ne. Nejzajímavější část odpoledne, ale pro zimu jsem to v poledne zabalila. Dvě učebnice němčiny. Nákupy. Dvě sukně, jedno tričko, řasenka, odličovač, toaletní papír. Sukně politá mátovým čajem. Dát prát. Povlečení velké peřiny. Nádherný pocit, když jsem pod ni v jedenáct vlezla. Dopoledne druhá vlna nákupů v doprovodu pana letce. Šaty, dvoje boty. Mohu na tu svatbu. Účet řval. Bránil se. Nezmohl nic. Ve čtyři doma, zralá akorát na spánek. Nový článek od Bludičky, email od filosofa, vyndat prádlo z pračky. Skutečný život.
Hrnek s horkou vodou. Spálenina na ruce se začíná loupat. Tlusté ponožky. Záchvat paniky v práci. V pondělí odpoledne. "Neděs mi tu slečnu." A obličej skladníka ze všeho nejvíc připomínal gumovou masku trola. Jedna z motivací, proč pokračovat. Únava přebíjí, únava vítězí. Zvyk je zvyk. A také by mi mé nové oblečení už potom nebylo. Jenom jiné možnosti zaplnění dnů. Nemyslet na hlad. Jde to. Zatím. Čtvrtky bývají nejhorší. Úleva kvůli práci. Protože tuto zvládnu i unavená. Jenom vyjít tři patra do schodů bude těžší. Vyhodit zvadlou bazalku a domácí jahody.

Když naděje zhasíná. Možností ubývá. Touha po něčem, za co nejsem schopná pořádně zaplatit. Na druhé straně ticho. Mlčení se rozbíjí o mlčení. A já nevím, zda blokovat termíny nebo plánovat. Nechci zmeškat šanci, která by mohla přijít. Která by mohla být poslední. Nechci přijít o ty, které mám. Nekomplikovaný je to správné slovo. Mám ráda nekomplikované věci, lidi. Klasicistní postava a objetí při usínání. Žádná proč, jenom fakta.
 


Komentáře

1 Sugr | E-mail | Web | 15. června 2015 v 19:10 | Reagovat

Zajímavě napsané. Pokud něco nechceš, nechceš zmeškat šanci, nechceš přijít o ty, které máš -tak to je úžasné, že něco chceš a jdeš si za tím! Držím palce, ať to vyjde! :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.