Strach, ale ne bezmoc

10. dubna 2015 v 22:56 | Misschien
Samozřejmě, že se bojím. Ale je to strach, který má řešení. Vždycky mohu přestat. Mohu s tím něco dělat. Není to ta hrůza, u které musím čekat na konečný termín rozsudku a nechat se ničit do poslední chvíle. A se strachem, kterého se mohu zbavit, se bojuje líp. Dává zapomenout na děs a hrůzu. I když bude mít možná horší následky. Následky, to je to, co občas vzbuzuje obavy. Na druhou stranu, zdraví teď nehraje roli. Jde o výsledky. A blázni vlastně důsledky neřeší.
1. Dnes v noci se mi zdál sen. Bolelo mě v krku, chtěla jsem to ukázat mamince, aby se na to podívala, ale nejdřív jsem se zkusila podívat sama v zrcadle. Skoro jsem neměla zuby. Malé hnědé zbytky, jeden přední byl ještě velký. Když jsem si vypláchla z úst, byla ta tekutina hnědá. Pořád. Toho se bojím, o zuby. Nehty, vlasy, kůže, u toho všeho tuším, že se obnoví, ale zuby jsou náchylné.
2. Poslední dva týdny jsou zvláštní. Ano, na konci března jsem se kardinálně přejedla. Potom tři dny skoro průjem. Což nebývalo. Ale pochopila jsem to s ohledem na zkonzumované věci. Ale ven nešlo všechno. Až v neděli. Sotva jsem si dala pár soust, tak přišla bolest břicha. A za chvíli byly zbytky venku. Od té doby ticho po pěšině. Zvláštní. Nemohu posoudit, jestli málo nebo moc. Tak vysokou hru jsem nikdy nehrála.
3. Ať jsem minulou neděli snědla cokoliv, bylo mi zle. Bojím se, že se to bude opakovat. Cheat day, u kterého nemůžete podvádět a přejíst se, je na nic. Doufám, že teď to bude dobré. Musím dodržet pořadí. Začít šťávou, nepřehánět to tentokrát s tekutinami, potom chléb se sýrem a buchta. Arašídové máslo až potom. Možná je pro organismus příliš zatěžující. Určitě je zatěžující, to vím. Snad budu moci normálně jíst. Bojím se, že ne.
4. Nebojím se. Případné neplodnosti. Rouhání? Mé bakalářské dítě už se narodilo.
5. Dnes obrovská chuť na silný zeleninový vývar. Potom mi došlo, že organismus má asi málo soli. Nebo něčeho. Vlastně všeho. Hlavně nechodit na krevní testy. To by se asi doktoři divili. Ale nějakou dobu to nemusím řešit. Do zkoušek k lékařům nemusím. Křeč, která přišla ve čtvrtek. Místo po čokoládě. Místo při aktivitě. Bez příčiny. Jednou týdně tabletka železa, kvalitní rozpustné magnesium, rozmixované bobulovité ovoce, trocha zeleniny, mléko. Spousta cukru, tuků, čokolády.
6. Jak dlouho si mohu hrát, aniž by to byla nemoc? Když jím jednou týdně. Hodně jím jednou týdně. Když to jde. Potřebuji necelé dva měsíce. Měsíc a kus mám za sebou. Potřebuji.
Psal mi včera. Myslel si, že mám narozeniny. Nejprve rychlá a zábavná konverzace. Potom pomlky, pauzy. Bolelo to. Jako vždy. Vysnít si někoho, kdo není.
 


Komentáře

1 bludickka | 15. dubna 2015 v 20:30 | Reagovat

Nějak moc nerozumím tvým dietním návykům. Asi, že si něco takového neumím představit...
Vysnít si někoho, kdo není, je občas fajn. Dokud věříš, že existuje. Nebo dokud nevystřízlivíš, že tohle není on.

2 misschien | Web | 27. dubna 2015 v 18:40 | Reagovat

Právě. To střízlivění bude výborné.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.