Listopad 2014

Finding Neverland

28. listopadu 2014 v 19:39 | misschien
Ráno mi to krásně šlo. Teď se potím a jsem přejezaná. Opět. Vymýšlím Sušenkovou královnu. Na školu jsem zatím ani nesáhla. Do půl páté ve městě. Snaha nechat spravit boty. Jediná odpověď: "Kupte si fix." Snaha koupit nové boty. Jediná odpověď: "35 nemáme." Není to omluva. Je to snaha o upřímnost. Doufat. Snad to bude stačit. Bezpečí kefírových dnů. Bezpečí práce. Bezpečí jogurtů? Snaha utéct. Od jídla. Od lidí. Možná pár ran kartáčem všechno spraví. Vymyslet Sušenkovou královnu. Kdo to je? Jak vypadá? Čím se zabývá? Pár řádků mám. Pár řádků nestačí. Text, který pohladí na duši. Třeba i na té mé. Najít Zemi Nezemi. Najít Petra Pana. Odejít s ním.

Ruce na kolenou

28. listopadu 2014 v 7:27 | misschien
Tři emotikony. To není tak zlé. Včera jsem to nedokázala. Celý den doma. Zkrátka a dobře na sobě musím ještě pekelně rychle zapracovat. Ale mám plán. Opět. A myslím, že i celkem dobrý. S heslem a tak. A dřepy také držím, i když mě asi zabijí. A bruslit chodím poměrně bez odporu. Už s mikinou, rukavicemi a bez zpocených kolen.
Četla jsem článek o francouzských dětech, které čekají, až dostanou svolení vzít si pečivo. A tak já teď budu celý víkend poslušně sedět s rukama na kolenou. I během tvorby sušenek. A vezmu si až v neděli po bruslení pět kousků. A když nevydržím, tak jenom dva. Ale neměl by být problém. Dnes mám bohatý program a v sobotu acidofilní den, tak by to mělo být v pořádku.

Program "Sušenková královna" sice není něco, co by se krylo s programem "Acido", ale pokusím se to zvládnout na výbornou.

Velké plány

23. listopadu 2014 v 20:29 | misschien
Dnes je 23. listopadu. Ničím významné datum. A přesto i dnes mohu získat emotikon. Trochu jiný než obvykle, ale pořád šťastný emotikon. Dobrý pocit. Po projezeném víkendu. Bojím se, jak velké bude zítřejší číslo. 55? 54? 53,5? To by byl asi sen. A jak rychle půjde dolů? Mám čtyři týdny. Než budu muset domů. Než se potkám s Mojmírem. Pokud se s ním potkám. Chtěla bych. Protože když pomineme bolest, únavu, nevšední způsoby navození slasti, pořád to je někdo, kdo mě dokáže zbavit strachu a nebojí se. A i když se bojí, tak pokračuje. Potom mě přikryje peřinou a nechá spát. Dvě hodiny než vstanu, nechám na stole peníze a vyrazím na nádraží naproti svému příteli.

Upřímné rozhovory

22. listopadu 2014 v 22:39 | Misschien
"Narovinu, kdyby to byla poslední šance, dala bys to?"


Řeč byla o fajčení a skládání zkoušek. Má první myšlenka byla správná: toto by se mi nestalo. Chodím připravená. Jenomže být připraven někdy nestačí a nouzový plán B spočívající v neprolomitelnosti plánu A nemusí vždy vyjít. A tak se projevila má ledová, lhostejná a racionální povaha. Moc to sice neumím, ale snahu bych projevila. Proč ne? Bylo by to sice trochu nespravedlivé vůči těm, co se zvládli na test naučit, ale pokud pan profesor nemá problém mě pustit, tak o co jde. Dohoda o směně služeb vedoucí k oboustranné spokojenosti. Co je na tom špatného?
Než jsem stačila tento svůj závěr sepsat, rozsvítila se další zpráva:

"Nebo je to pod tvojí uroven?"

A mám já vůbec nějakou?


Code-switching = používání cizích slov v projevu. Jedním z důvodů může být získání odstupu od tématu.