Článek 20 (1)

15. ledna 2013 v 23:13 | Arkadina
Právo svobodně se sdružovat je zaručeno. Každý má právo spolu s jinými se sdružovat ve spolcích, společnostech a jiných sdruženích.

Mám po zkouškách. Čekám na poslední výsledek. Který jsem psala dnes ráno. A potom budu mít klid. Zatím se všechny povedly. Někdy to bylo zajímavé. Když jsem čekala u vyřezávaného stolu. Na barokní židli. S vysokým polstrováním. Nahoře lustr. Výtah, který vozí jen zaměstnance. Sekretářka, která mne volala, abych šla za profesorem. Mým oblíbeným. V pokoji tma. Svítila jen lampa. Prokázat totožnost. Zjistit, že svými botami šlapu po koberci s vysokým chlupem. Nezvyklé. Povídat. O Filipu Chrabrém, Janu Bez Bázně, Filipu Dobrém, Karlu Smělém a tím skončit. O vlivu první světové války na vnímání nizozemštiny v Belgii. Dostat za jedna a jít. U člověka, jehož životopis jsem nedočetla do konce. Kterého asi obdivuji.


Učit se. Zjistit, že bydlím asi kilometr od Petřína. Šok. Tak špatný mám orientační smysl. A seznam věcí. Které chci a které mám dělat. Na mnohé už se těším, část jsem splnila. Jenom ještě najít někoho, kdo by mě na dva týdny zaměstnal. Ale to půjde. Buď zkusím agenturu, nebo to nechám plavat. Na vyžití mám a víc teoreticky nepotřebuji.
Čtu. Moje Nizozemsko. Pěkná kniha. Viděla jsem film. V Bruggách. Hezký a oddechový, ale ten konec se mi nelíbil. Zjistit, kde se dají stáhnout nizozemské písničky. Nemám tušení. A chci. Moc.
V růžovém pyžamu. Unavená. Vstávat zítra v sedm. Zelený čaj. Zamést a vytřít schody. Jít panu letci na proti. Na procházku. Udělat oběd. Hrát Svět. A potom ho odprovodit. A potom dělat, co budu chtít. Psát, učit se, sledovat Dr. House, číst, poslouchat. Do půlky února. Potom opět škola.
Boudewijn.
 


Komentáře

1 bludickka | Web | 17. ledna 2013 v 10:01 | Reagovat

Zní to celkem pozitivně, nemyslíš? Jako dobrý vstup do nového roku. Mít přání, která jsou splnitelná a dosahovat svých malých a příjemných cílů.

2 Arkadina | Web | 30. ledna 2013 v 20:43 | Reagovat

bludickka: Asi ano. Je to pozitivní.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.