Článek 19 (2)

30. prosince 2012 v 9:49 | Arkadina
Toto právo lze omezit zákonem v případech shromáždění na veřejných místech, jde-li o opatření v demokratické společnosti nezbytná pro ochranu práv a svobod druhých, ochranu veřejného pořádku, zdraví, mravnosti, majetku nebo pro bezpečnost státu. Shromáždění však nesmí být podmíněno povolením orgánu veřejné správy.

Co tu dnes máme? Porci sebestřednosti, spálené tričko, 100 nejlepších nizozemských hitů a proflákaný den. Hlavně, že jsem se jela do Prahy učit. Člověk nemůže mít vše.
Nevím, jestli se lituji. Ale nekonečné usínání pátou noc za sebou, mě začíná vskutku deptat. Samozřejmě, jisté zlepšení tu je. Už nebrečím. A tentokrát jsem si za to mohla možná trochu sama.


Ráno podivné. Využívání pana letce k tomu, co od něj chci. Potom četba. A otázka, jestli bych se neměla učit. Měla, vím to. Ale nesnáším ten pocit, když to někdo říká. Protože potom mám dojem, že je to jediné, co jej na mě zajímá. A vlasy. A oči. Prý jsem hodná. Minimálně si to občas myslí. Nevím, jestli jsem. Spíš mám občas dojem, že je rád, když uvařím, pomiluji se s ním, když chce a poslouchám jeho řeči o fotbale. Vlastně mi to většinou vyhovuje. Jednoduché. Jenom milovat se někdy, i když chci já. Neoplácet stejné stejným. Neodmítat jen proto, že on mě odmítl. Jenomže někdy už to nejde. Člověku se to znechutí. A řekne ne. A taky začne přemýšlet. Zadělá si na dlouhé usínání. Jedna myšlenka. Kterou mi z hlavy vyhnala hudba. Už vím. Snění o někom milém před usnutím. Když už by člověk opravdu rád usnul. A potom rychlý spánek.
A ráno tak milý. Tak tulící se. Uvařil mi čaj. A tak. No a já mu za odměnu spálila tričko. C'est la vie. Mám hlad. A budu jíst. Rezignace? Nevím. Prý dělám moc dobré toasty. Nejlepší způsob, jak někoho něco nenápadně donutit dělat je říct, že je v té činnosti nejlepší.
A jinak je mi dobře. Čekám až vystřízlivím. Z divných nálad. A tak. Možná si zase budu číst. A možná ne. Nevím. Úsměv na tváři. Nevyspalá. Je to jedno. Zítra je prý Silvestr. Hmm.
 


Komentáře

1 bludickka | E-mail | Web | 30. prosince 2012 v 14:09 | Reagovat

Je potřeba si udělat nějakou pauzu mezi učením. Aby si nabrala dost sil na pokračování. To připomínání, co by člověk měl a neměl, je dost otravné. Taky s tím R. někdy trápím, protože je pro něj typické nechávat vše na poslední chvíli, tak ho někdy "usměrňuju" :)

2 bludickka | Web | 5. ledna 2013 v 11:08 | Reagovat

Nevím, jestli jsi internetově a blogově přítomná, ale zapojila jsem tě do blogového letadla, tak jestli si najdeš chvilku a odpovíš na pár otázek, uděláš mi radost :)

3 Arkadina | Web | 15. ledna 2013 v 22:55 | Reagovat

bludickka: Je to potřeba. Ale nějakou kontrolovanou. Zapojím se. Nebo se o to alespoň pokusím.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.