Článek 14 (5)

8. září 2012 v 22:08 | Arkadina
Cizinec může být vyhoštěn jen v případech stanovených zákonem.

Bydlím. V garsonce. V Praze. Asi dva kilometry od Hradčanské. A šetřím. S vodou, elektřinou, plynem, na jídle. A doufám, že majitel je fér a smlouva košer. Že zálohy jsou nastaveny tak, abychom nemuseli doplácet.


Mám varnou konvici. Mám žehličku. To, že neumím žehlit, je detail. Stejně jako to, že se konvice špatně otvírá. Mám ji. Můžeme vařit čaj.
Mám vysokoškolský index. Vlastně dva. Jeden potvrzený s fotografií, jménem a razítky. Jeden nepotvrzený, nevyplněný, bez razítek, ukradený. Když jich tam ležely hromady. Jsem zloděj? Nemám sklony k té nemoci, kdy si lidé nemohou pomoci, aby nekradli, a na jejíž jméno si nemohu vzpomenout. Ani jedno. Vím. Prostě jsem to chtěla udělat. Zvlášť poté, co jsem měla půl hodinu na to, dostat se ze Staroměstského náměstí na náměstí Jana Palacha, což je zhruba 300 metrů a přišla jsem o deset minut později. To je tak, když hned z náměstí vyjdete špatně a vynoříte se na Náměstí Republiky. Podívejte se na mapu. Opravdu se mi to podařilo. A to jsme se třikrát radili s mapou.
Pro ISIC na ulici Ke Karlovu jsem trefila správně. Chtěla jsem se vyhnout návalu v Celetné. Podařilo se. Byla jsem druhá na řadě. Třetí při čekání na nahrání kuponu na OpenCard. A čtvrt hodiny na to mne kontroloval můj druhý revizor v životě. Sice jsem si nejprve myslela, že je to nějaký dotazník nebo někdo, kdo chce mou pozornost. Třeba vrazit mi leták a tak. No, trochu jsem se utnula. Teď vím, že když mi někdo strčí pod nos něco malého kulatého v dlani, tak nečeká drobné. Peníze od České spořitelny za ISIC. Nový účet u mBank. Domluvená návštěva člověka, který mi zřídí internet. Zařízená kartička do knihovny.
Prohraná sázka s panem letcem. V sázce vaření večeře. Dobývání plechovky fazolí bez otvíráku. Mé první úspěšné zapálení plynového sporáku. Muzeum policie. Za deset korun. Jen na chvíli. Po dvou hodinách jsme kolem zbytku exemplářů v podstatě prošli. Něco zajímavé, něco ne.
Svátek. Pozvání do Světozoru. Řasenka. Kniha od Šabacha. Maminka jich v práci měla více. Škrabka na paty. Bez kytky. Pan letec jako romantik trochu selhal. No, buď mu dám ještě měsíc, nebo přijdu do bytu s kytkou, kterou si sama koupím. Nebo si o to řeknu. Jako jsem si řekla o pravidelné zprávy s přáním dobré noci poté, co mi je pět dní po sobě neposlal. Stěžovat si může on sám. Zpovykal si mne.
V plánu procházka po nočním Pražském hradě. Pokud to bude možné. Návštěva některého představení z kampaně Pomozte svému divadlu. Letáčky nejsou tak špatné.
Tudíž? Spokojená. Šťastná. Trochu s obavou z budoucnosti. Z váhy. A tak různě. Zařizující si věci. Hrabající se v porcelánu. Máme v garáži asi deset sad nádobí, hrníčků a tak. Takže mám bílé talířky, skleničky na koňak, sadu hrníčků s podšálky, kořenky, sadu hrnků, plech a sadu skleniček. Jen ten vysavač chybí.
Sophiina volba. Noc u člověka, který stříhal Kytici a VKV. Malý hrníček, který jsem jako velmi malá dostala k svátku. Dnes objeven a snesen domů. Dva sentimentální hrnečky snad ještě uživím.
Metro. Když musím projít víc než devětkrát denně přes transfer, tak to nesnáším. Polibky. Vítr. Suché oči. Eskalátory. Objímání. Vyhlížení někoho. Pravděpodobnost setkání? Velmi malá.
Zítra do Prahy. S kufrem a velkou peřinou. Na velkou postel. Pro mne a pana letce. V pondělí možná s ním jít na letiště, potom být včas na bytě ohledně internetu, schůzka nederlandistů, schůzka s panem letcem. Diář si asi jen tak koupit nestihnu. Ale chci Moleskine. A na autogramiádu bude muset pan letec sám. Tak až v úterý. A ve středu domů.
Vztahovačnost. Také můj problém. Dojetí nad něčím, co nejspíše ani nebylo určeno mně.
 


Komentáře

1 bludickka | Web | 19. září 2012 v 8:40 | Reagovat

Gratuluju k bydlení! Neumím prát ani žehlit. Máma mi nicmoc nenaučila. Tak to dělám tak nějak intuitivně. Ale stále s pocitem, že blbě :)

Kleptománie? :)

Koukám, že jsi toho zvládla hodně zařídit!

Dodatečně vše nejlepší k svátku.

Taky si o vše říkám. R. mě navyknul, že mi myje hlavu. Teď už si o to taky musím říkat, ale co :)

Koukám, že máš spousty kulturních plánů. Nakonec se někde určitě potkáme. A poznáme. Když víme, jak vypadáme :) Nechtěla bys taky psát do časáku? Pořád tam někoho hledaj. O kultuře. Výstavy a tak.

Já mám letost tenhle diář a líbí se mi, že na jednu stranu píšu úkoly a na druhou deník. Zhruba. Nebo úkolů jen pár :)

http://www.darkysnapadem.cz/product.php?id_product=489

2 Arkadina | Web | 19. září 2012 v 20:24 | Reagovat

Také hodlám vyprat. Asi za tři týdny. Moc to neřeším. Prostě to nějak dopadne.
Přesně. To je to slovo.
Snažila jsem se. Sice pan letec trochu remcal, ale co se dá dělat. Raději vše vyřídit teď než během školního roku.
Hmm, plány. Divadlo nestihnu, ale už jsme si vybrali další. Nevím, jestli se poznáme až se potkáme. A jestli se vůbec potkáme. Praha je velká.
Časopis. Možná bych chtěla, ale mám strach, abych stíhala školu. Snažím se být zodpovědný student, ale když to půjde, tak klidně.
Má podobné uspořádání jako Moleskine. To se mi na něm také líbí. Zatím mám jeden provizorní, trochu jinak uspořádaný, protože sehnat diář na rok 2012 je kumšt, ale podařilo se. A na příští rok už mi leží v šuplíku.

3 bludickka | Web | 21. září 2012 v 17:50 | Reagovat

Kalendáře na rok 2012 jsem viděla ve výprodeji. Asi v Palládiu v Neoluxoru, ale to už je asi pasé. Tak před necelým měsícem.

Můžu ti přepsat inzerát, ve kterém je napsán kontakt a požadavky. Anebo jestli se chceš dopátrat sama.. :) Akorát pak bysme se mohly někdy potkat na poradě..

4 Arkadina | Web | 24. září 2012 v 12:06 | Reagovat

Už jsem se jednou náhodou dopátrala. Uvidím. Ale myslím, že na poradě se setkáme nejdříve do roka a do dne.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.