Září 2012

Článek 15 (3)

28. září 2012 v 15:36 | Arkadina
Nikdo nemůže být nucen vykonávat vojenskou službu, pokud je to v rozporu s jeho svědomím nebo s jeho náboženským vyznáním. Podrobnosti stanoví zákon.

Někdy ani hlad nepomůže. Civíte do zdi. Bojíte se. Čekáte na spánek. Těšíte se, až myšlení vypne. Přejete si bezduché ráno. Bez pocitů. Neodjíždíte na vždy. Budete se sem vracet. Jednou za dva týdny. A když se vrátíte, tak už nic nebude stejné. Ani vy.

Článek 15 (2)

26. září 2012 v 13:39 | Arkadina
Svoboda vědeckého bádání a umělecké tvorby je zaručena.

Už je po všem. V podstatě už to bude jako na tobogánu. Možná si mohu vybrat rychlost, kterou se budu řítit, ale to je tak vše. Protože mám zapsáno.

Článek 15 (1)

19. září 2012 v 21:41 | Arkadina
Svoboda myšlení, svědomí a náboženského vyznání je zaručena. Každý má právo změnit své náboženství nebo víru anebo být bez náboženského vyznání.

Před mnoha a mnoha lety. Na prázdninách u babičky. Prázdninách v okresním městě. Byt v jedenáctém patře. Celý den pohádky na videu. Večer koupání ve vaně s pěnou. Před spaním nám babička četla Mikeše. A usnula u toho. Krásné. Ale nejhezčí byl pohled z výšky na město, které září ve tmě.

Článek 14 (5)

8. září 2012 v 22:08 | Arkadina
Cizinec může být vyhoštěn jen v případech stanovených zákonem.

Bydlím. V garsonce. V Praze. Asi dva kilometry od Hradčanské. A šetřím. S vodou, elektřinou, plynem, na jídle. A doufám, že majitel je fér a smlouva košer. Že zálohy jsou nastaveny tak, abychom nemuseli doplácet.