Článek 10 (3)

8. května 2012 v 17:59 | Arkadina
Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

Takže? Bolí hlava, ale už je lépe. Už nemám chuť se ponořit do vany plné ledové vody, takže bych se maturity mohla dožít ve zdraví. Pokud tedy nebudu přípravu flákat tak, jako dneska.
Prohlížela jsem si staré fotky. Jako se dívat na snímky někoho cizího. To dítě jsem nemohla být já. Nepamatuji si okolnosti, za kterých byly snímky pořízeny. To dítě tam má budoucnost. Je tak šťastné. Nevinné. Nevědomé. Když jsem končila devátou, dostala jsem od třídní učitelky něco ve stylu přání hezkého života. Text stejný pro všechny, ale každý nazván dle nějaké své vlastnosti. Mne nazvala "Moudrá sova". Více se seknout nemohla. Jak vypadá moudrost?


Pět dní bez jídla. Kilo čokolády za tři hodiny. Říznutí se nožem. Rány hlavou do zdi. Modřina na rameni. Dvě hodiny v mrazu v pyžamu. Co z toho je moudré? IQ nad 130?
Prostě ráno vstát. Dát si topinku s arašídovým máslem. ("Dej si čerstvý chleba, který jsem včera koupila." "Raději spotřebuji ten, který už doma je nějakou dobu." V chlebníku tři kamenné rohlíky a tři zbytky chleba. Jeden plesnivý, jeden jsem dojedla, jeden ještě je. Hlavní je koupit půlku čerstvého.") Naložit sójové maso. Dát si prát oblečení. Někdo vybírá v televizním programu, já volím program na praní. Je lepší "snadné žehlení" nebo "jemné prádlo"? Vytrhat se chloupky na nohou a v podpaží. Udělat čínu s pórkem a rýží. Číst. Dát si tabulku hořké čokolády. Číst si. Kakaový tvaroh. Číst si. Začít bezdůvodně brečet. Lehnout si. Vzlykat. Nahlas dýchat. Bát se. Zaujmout pozici nenarozeného dítěte. Mít mokrý polštář. Čekat. Hodinu. Než jsi z nejhoršího venku. Dojít si na záchod. Napít se. Pokusit se spát. Trochu to jde. Toužit po lázni v ledové vodě. Toužit po útěku. Zítra místo cesty do Kunovic utéct pryč. Jenomže to nemůže panu letci udělat. Vzchopit se. Prohlédnout si staré fotky. A jít se umýt. Počet dnes udělaných otázek? Nula. Bolest hlavy. Dost silná. Neschopnost upustit smysluplný komentář, číst články, odpovídat na komentáře jiných.

 


Komentáře

1 Maggie Elm | Web | 9. května 2012 v 16:57 | Reagovat

To si ty na té fotce? Šílené oči, chci říct takové ty oči, které člověka hned prohlídnou, dospělé oči. Ale ta holka se mi líbí.
P.S.: Je to čekání na Godota;) Zrovna to čtu, su nadšená.
Post post scriptum: Líbí se mi ta věta co máš v záhlaví. Výstižná.

2 bludickka | Web | 10. května 2012 v 16:49 | Reagovat

Nejchytřejší bývají největší blázni. A taky depresivní. Prostě to tak je. Protože moc přemejšlej. A to je ta chyba. A to hlupáci nedělají, proto jsou spokojenější a netrýzní se.

Ty oči mně doopravdy přijdou šílený. V tom smyslu co znamená šílený. R. má známou s hraniční poruchou osobnosti a další se schizofrenií. Říká že obě mají občas šílený oči. Ta schizofrenička určitě. Ta druhá je zvláštní ale fajn. Divný oči u ní nevnímám :) Vlastně jsem znala ještě jednu schizofreničku s šílenýma očima. že by oči byly známka šílenství? :) já mám oči celkem nevýrazný, tak to je podezřelý :)

3 Arkadina | Web | 14. května 2012 v 16:45 | Reagovat

Maggie Elm: Jako dítě. Godota mám v pomaturitním seznamu. Nebo si to alespoň myslím. (Je tam.) Děkuji. Krátký záblesk inspirace.
bludickka: Přesně tak. Ačkoliv podle jedné knihy to nemusí být pravda. Růže pro Algernon. O hlupákovi, který se stal chytrým a poté zase hloupl.
Šílené oči? A mně přišly jen důvěřivé a těšící se na budoucnost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.