Květen 2012

Článek 11 (5)

27. května 2012 v 11:06 | Arkadina
Daně a poplatky lze ukládat jen na základě zákona.

Budu spát do desíti. Probouzím se. Pokoj skrze žaluzie zalitý sluncem něco ve mně řve, když to čtu KLIŠÉ. Odpočinutá. "Ještě spi, je šest dvacet." O dvě hodiny později jsem přespaná. Jogurt k snídani. Jak vysvětlit, že nechci obědvat? Asi nijak. Těstoviny s rajčetem a jogurtovým dresingem. Strach. Strach z toho, že mě přejde dobrá nálada. Roller Coaster s panem letcem. Žádná večeře. Únava. Jít spát brzy. Chvíli si číst.

Článek 11 (4)

26. května 2012 v 22:29 | Arkadina
Vyvlastnění nebo nucené omezení vlastnického práva je možné ve veřejném zájmu, a to na základě zákona a za náhradu.

Nejspíše jsem odmaturovala. Vím výsledky didaktických testů, vím výsledky školních ústních maturit, byly mi naznačeny výsledky státních ústních maturit. Jediné, co nevím, jsou slohové práce. Jsem přijatá na UPOL. Teď se hlavně dostat CUNI. O tom, že to bude těžké, si iluze nedělám. Nevím z čeho studovat. Takže se v tom zatím plácám. A že je možné, že se nedostanu. Ale chtěla bych. Opravdu bych chtěla.

Článek 11 (3)

16. května 2012 v 13:52 | Arkadina
Vlastnictví zavazuje. Nesmí být zneužito na újmu práv druhých anebo v rozporu se zákonem chráněnými obecnými zájmy. Jeho výkon nesmí poškozovat lidské zdraví, přírodu a životní prostředí nad míru stanovenou zákonem.

Chci ji zpátky. Tu holku, co jí pět sušených švestek denně. Chci ji zpět i s její vůlí. S touhou hodit šavli, když běží kolem řeky.
93 a 93,55. Pozitivní pocity. Didaktické testy máš. Nejsou. Jenom nechuť. Nechuť při představě toho, jak budou rodiče nadšení. Záleží jim na mně nebo na dokonalé dceři, se kterou se mohou chlubit? Vlastně je to jedno. Důležitá otázka je, zda na nich záleží mně. Záleží?

Článek 11 (2)

14. května 2012 v 18:13 | Arkadina
Zákon stanoví, který majetek nezbytný k zabezpečování potřeb celé společnosti, rozvoje národního hospodářství a veřejného zájmu smí být jen ve vlastnictví státu, obce nebo určených právnických osob; zákon může také stanovit, že určité věci mohou být pouze ve vlastnictví občanů nebo právnických osob se sídlem v České a Slovenské Federativní Republice.

Protože celé to šílenství před půlhodinou skončilo. Prostě mi řekli, jak to dopadlo. Vzala jsem si papír, řekla lhostejné ahoj lidem, které jsem potkávala čtyři roky a šla pryč.

Článek 11 (1)

11. května 2012 v 11:21 | Arkadina
Každý má právo vlastnit majetek. Vlastnické právo všech vlastníků má stejný zákonný obsah a ochranu. Dědění se zaručuje.

Slyšela jsem včera opravdu dobrý vtip. Odpovědí by samozřejmě mohl nebo měl být šťastný úsměv. Hořký úsměv. "Je vidět, že nemáš žádné problémy. Nepiješ, nekouříš, nehulíš. To většinou lidi, kteří jsou spokojení a šťastní. Ostatní tím řeší své problémy." Krásná věta. Moje PR nejspíš nebude tak špatné. Když se dají depresivní nálady svést na školu, tak vás všichni berou maximálně jako vzornou studentku a říkají, jak jsou hrdí, že vás poznali. To poslední říkala paní na intru, když se se mnou loučila. Bylo mi v té chvíli opravdu nepříjemně. Pan otec jim poděkoval, říkal, že se cítil klidnější, když jsem tam spala. Další z vtipů. Zaprvé jsem tam poslední dobou moc nespala a za druhé, pane otče, není za co děkovat. Jistě, mně vyhovovalo, že si mne nijak nevšímaly. Ostatně to nejspíš nemají v popisu práce. Ačkoliv slovo vychovatel zní trochu jinak než vrátný, ale co na tom sejde. Prostě mi dovolily pořídit si prima kamarádku do života. Bulimi. Možná ano, možná ne. Deprese však určitě ano. Nejsem si jista, zda jste rád, že je znám.

Článek 10 (3)

8. května 2012 v 17:59 | Arkadina
Každý má právo na ochranu před neoprávněným shromažďováním, zveřejňováním nebo jiným zneužíváním údajů o své osobě.

Takže? Bolí hlava, ale už je lépe. Už nemám chuť se ponořit do vany plné ledové vody, takže bych se maturity mohla dožít ve zdraví. Pokud tedy nebudu přípravu flákat tak, jako dneska.
Prohlížela jsem si staré fotky. Jako se dívat na snímky někoho cizího. To dítě jsem nemohla být já. Nepamatuji si okolnosti, za kterých byly snímky pořízeny. To dítě tam má budoucnost. Je tak šťastné. Nevinné. Nevědomé. Když jsem končila devátou, dostala jsem od třídní učitelky něco ve stylu přání hezkého života. Text stejný pro všechny, ale každý nazván dle nějaké své vlastnosti. Mne nazvala "Moudrá sova". Více se seknout nemohla. Jak vypadá moudrost?