Článek 7 (2)

18. března 2012 v 0:24 | Arkadina
Nikdo nesmí být mučen ani podroben krutému, nelidskému nebo ponižujícímu zacházení nebo trestu.

Promiň, že to vzdávám, ale já už nemůžu. Prostě to tento víkend nezvládnu. Šest otázek každý den. Dokázala bych to. I s přípravou dortu a návštěvou pana letce, ale logistika má třináct stránek a já už prostě nejsem schopná to vnímat. Nemá to cenu. Zítra se musím věnovat běžné škole. Jenom se naučím témě do angličtiny na pondělí. Na ostatní témata nejspíš nezbude čas. Protáhne mi to harmonogram a tři dny. Promiň, ale já to nezvládám. Nechci zítra vstávat zase v šest. Stejně bych to nezvládla. V sedm. Dřív ne. Promiň.
Strašný pocit něco vzdát. Vede k slzám.


Pan letec. Škola. Příprava na maturitu. Nestíhám to. Zvlášť ne, když si do toho ještě peču dort.
Máma i sestra mi přály veselou mysl. Wow. Nejhorší deprese jsem měla loni. Nepřály. Lidé mi přejí hodně lásky. Abych ji cítila? Nebo aby mě někdo miloval? Víc než, že kvůli hodince se mnou na sluncem zalitých schodech jel osmnáct kilometrů na kole?
Na zítra nebudu chystat otázky. Doučím se maximálně tu logistiku a angličtinu, ale spíše budu ťukat, musím jich ještě několik poupravovat. A učit se na testy.
Někdy říkám, že nechci umřít. Někdy nevím, jestli je v tom stále ironie.
Nakonec mě příprava dortu ani nebavila. "Měla bys dělat něco jiného," se mi neustále honilo hlavou.
Jídlo se mi nedařilo. Snad zítra bude. Mám dojem, že pořád odpočívám, ale nikdy si neodpočinu. Potřebovala bych škrtnout pana letce. Jenomže nechci. Někdy ho potřebuji. Trochu obdivu. Někdo, kdo mi věří. Kdo plánuje budoucnost. Já mám budoucnost. Měla jsem čas do srpna. Měla jsem pár týdnů. Mám budoucnost. Léto, škola, Praha. Mám budoucnost. Zvláštní.


 


Komentáře

1 bludickka | Web | 18. března 2012 v 11:33 | Reagovat

Co nezvládáš? Zvládneš všechno, jen si toho nesmíš na sebe nakládat moc najednou. Všechno má svůj čas :)

A když jsem maturitu udělala i já.. Určitě jí budeš mít s vyznamenáním. Nebo ještě líp - na samý.

Co ti mám popřát já? Hodně síly? (nebudete to už z mojí strany trochu klišé?), hodně energie? Hodně víry v sebe samou?a ve schopnost se vším se poprat? i se svýma myšlenkama?

2 Arkadina | Web | 20. března 2012 v 9:11 | Reagovat

bludickka: Jenomže na postupné nakládání nějak nemám čas. Ale teď už to beru s humorem.
Mým cílem je ji prostě udělat. Za kolik neřeším. To řeší ostatní, ale mně je to jedno. Já chci hlavně přežít to, jak se na ni budu chystat.
Beru schopnost porvat se svýma myšlenkama. Ta se hodí. Děkuji.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.