Článek 5

21. ledna 2012 v 12:28 | Arkadina
Každý je způsobilý mít práva.

Nasypte do mě jídlo a amputujete city.
Odstraňte jídlo a já budu cítit.
Dejte mi jídlo i city. A já budu v temnu sedět před domem.Harold a Maud
Nechtělo se mi do divadla. Opravdu ne. Nechtěla jsem jet s mámou. Nedalo se nic dělat. Hra byla o pocitech. O tom, že člověk se nemá na život jen dívat, ale že jej má žít. Byla o muži, který se každou chvíli demonstrativně zabije. Byla to určitě skvělá hra, která by mi toho hodně řekla. Kdybych tam nebyla s ostatními diváky. Kdybych ji mohla na chvíli zastavit a přemýšlet. Kdybych nemusela sedět v křesle, ale mohla se posadit na schody. Mohla plakat, když bych chtěla. Mohla konverzovat s autorem hry. Kdyby vedle neseděla máma. Na konci všichni stáli a tleskali. Chtěla jsem utéct. Utéct pryč, vychutnat si to. Nemohla jsem. Tak jsem zůstala sedět. Ne proto, že ta hra nebyla dobrá. Proto, že jsem chtěla alespoň nějak bojovat proti nesvobodě. Nejlepší chvíle byla, když se na scéně objevil tuleň.

Krém
požadavky: Nivea, citrusová vůně
stav: 6 kusů požadované značky, jeden citrus
Citrus nevoní. Zkouška ostatních vůní. Dva kusy uznány jako přijatelné, přesto chci citrus. Prohlídka ostatních značek. Žádný citrus. Návrat k Nivei. Rozhodnutí koupit podle barvy obalu, aby ladil s koupelnou. Obě modré lahvičky jsou favority soutěže o nejhorší vůni. Kapituluji a čtu, na co jsou jednotlivé krémy určeny. Vypadává nejsnesitelnější vůně. Rozhodnu se vzít krém bez vůně. Ještě jednou zkouším květinového outsidera, kterého jsem si při prvním testu stříkla až do nosu. Nevoní tak špatně. Co text? Taky dobrý.
výsledek: po dvaceti minutách jsem si ze šesti kusů vybrala tělové mléko
Nejspíš jsem fandou Nivey. Speciálně od nich jsem si koupila krém na ruce a tělové mléko. V obchodě jsem si uvědomila, že můj odličovač očí je také Nivea. Když jsem viděla šampony, došlo mi, že i můj šampon je modrobílý. O antiperspirantu nebudeme mluvit. Aspoň že řasenku, krém na pusu a balzám na rty nemám od nich.

Po "dlouhé" době jsem od pana letce odcházela, aniž bych si musela oblékat kalhoty. Dokonce dvakrát. A jednou, když mi přišel naproti, aby mě doprovodil na intr, jsme skutečně na intr došli, aniž bychom se stavili u něj. A jedla jsem. V týdnu. Moc. A teď taky. Nenávist. Bolest.

Víte, z čeho bych měla radost před třemi lety? Z toho, že mám na pololetí jedničku z angličtiny. Z toho, jak moc mi vychválila sloh v češtině. Z toho, že jedu domů.
Víte, z čeho mám radost dnes? Respektive, proč jsem v temnu jen lehce a ne hluboko? Protože jsem si rozdrápala předloktí. Protože jsem od snídaně nejedla. Protože jsem byla s panem letcem. (19.11., 17:20)
 


Komentáře

1 bludickka | Web | 23. ledna 2012 v 9:17 | Reagovat

Jen ten poslední důvod je dobrej důvod. Co mně dělá radost? Už ani nevím. Poslední dobou snad jen zájem ostatních o mou osobu. Protože mě trápí nezájem a osamělost.Ne že bych trávila čas sama. Ale tím, že mám jen jednoho člověka u kterýho cítím velkou blízkost. Jinak nic.

Pusť si Harold a Maude film. Taky mi rušili v kině ostatní diváci. Poprvé jsem to viděla na ČT 2 a úplně sama. Byl to naprosto skvělej a silnej zážitek. I když to bude jiný než divadlo.

2 Arkadina | Web | 25. ledna 2012 v 13:41 | Reagovat

bludickka: Zájem těch správných osob o mou osobu. Tak bych to někdy definovala já. Ačkoliv poslední dobou už to neřeším. Snažím se nemyslet na to, co nebylo a nebude.
Bojíš se někdy, že ten člověk zmizí? Bojíš se ho někdy? Nenávidíš jej bezdůvodně, jen proto, že je pro tebe důležitý?
I film? To by mohla být i kniha.

3 bludickka | Web | 27. ledna 2012 v 12:24 | Reagovat

Kniha nevím, ale film je perfektní. Psala jsem o něm na blogu.

Zvláštní, ale nijak extrémně se nebojím. Jen občas. Většinou ne. Když jsem dřív s někým chodila, tak jsem se hodně bála, pak jsem se začala snažit se na druhého tolik nefixovat.

4 Vendy | Web | 28. ledna 2012 v 18:55 | Reagovat

Možná máš období hledání.
Zájem mámy o tebe ti vadí? Proč? Máš pocit, že tě svazuje?
Poslední důvod se mi taky líbil... a určitě si najdeš další věci, ze kterých máš radost.
Co třeba Nivea?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.